Aktualności

Kategorie: Nowości
Bajkowe poranki
14 października, 2022
Plakat poranki

W niedzielę 9 października rozpoczęliśmy w naszym domu kultury nowy cykl – Bajkowe poranki. Co tydzień w niedzielne południe wyświetlać będziemy bajki i filmy animowane przeznaczone dla najmłodszych widzów. Dodatkowo postaramy się zapewniać im kinowy popcorn 😉

Poranki to przywrócenie tradycji sprzed wielu lat, którą z sentymentem wspominają dziś dorośli mieszkańcy Dąbrowy. Wówczas kino „Lotos” także co niedzielę emitowało bajki i filmy dla dzieci gromadząc pod swoim dachem prawdziwe rzesze małych miłośników kina. Było to zrozumiałe – w telewizji mieliśmy do dyspozycji dwa kanały, a program dla najmłodszego widza kończył się około godziny 10:00 wraz z końcowymi napisami „Teleranka”, byliśmy wiec spragnieni dodatkowych filmowych atrakcji.

Dziś dzieci i młodzież mają do dyspozycji nieograniczoną ilość animowanych atrakcji w telewizji i na popularnych platformach. Jenak po ubiegłotygodniowym seansie widać, że istnieje w nich również potrzeba przyjścia na salę kinową, oglądania wspólnie z kolegami, dyskusji na temat treści filmu (albo i inne tematy). No i popcorn w kinie smakuje lepiej.

Choć sala dawnego kina „Lotos” zmieniła swoje oblicze, to od samego początku zakładaliśmy, że wyświetlanie filmów będzie ważnym elementem cotygodniowego harmonogramu zajęć. Z myślą o tym we wniosku złożonym do programu Infrastruktura domów kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uwzględniliśmy zakup  projektora bardzo dobrej klasy oraz dużego ekranu. Po przeprowadzce niezwłocznie wykupiliśmy parasol licencyjny, który pozwala nam wyświetlać filmy największych światowych producentów. Wygląda na to, że te zamysły były zgodne z oczekiwaniami mieszkańców Dąbrowy, bo nasze filmowe propozycje cieszą się ogromną popularnością. Na razie mocno ruszyły właśnie poranki, jednak już za chwilę zaprosimy do „kina” młodzież, dorosłych i seniorów proponując im adekwatny do ich wieku repertuar.

W najbliższą niedzielę 16.10.2022 zapraszamy na film animowany produkcji Disneya opowiadający o perypetiach wojowniczki i jej nieoczywistego przyjaciela – wielkiego potwora. Później spróbujemy przypomnieć najmłodszym jakąś klasyczną produkcję, a nawet seanse grozy… z popularnym kotem i myszą 😉  Zapraszamy do domu kultury!

Sprawdź nadchodzące wydarzenia:

23 sierpnia, 2024
18:00
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Białostockiej
15 lipca, 2024
11:00
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Białostockiej
Skip to content