Aktualności

Kategorie: Biblioteka, Projekt
Zakończyliśmy realizację projektu: Czytać każdy może! Letnia czytelnia przy bibliotece
27 listopada, 2025
letnia czytelnia

Z radością informujemy o zakończeniu projektu, którego głównym celem było popularyzowanie czytelnictwa oraz aktywizacja społeczności lokalnej. Dzięki niemu powstała nowa, atrakcyjna przestrzeń przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, która zachęca do wypoczynku z książką na świeżym powietrzu.

📚 Co zrobiliśmy?

  • Uruchomienie Letniej Czytelni: Stworzyliśmy pięknie zaaranżowaną, otwartą przestrzeń, która stała się tętniącym życiem miejscem codziennego relaksu i spotkań.
  • Cykl „Tradycyjne bajki naszych Babć i Dziadków”: Zrealizowaliśmy trzy spotkania integrujące pokolenia. Seniorzy wcielili się w rolę lektorów, wprowadzając Przedszkolaków w świat dawnych opowieści (m.in. „Czerwony Kapturek”).
  • Warsztaty i zabawy: Po wspólnej lekturze organizowaliśmy warsztaty plastyczne (np. jesienne figurki z kasztanów) i dyskusje, rozwijając kreatywność dzieci i sprzyjając integracji.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencją, gromadząc zarówno najmłodszych, jak i starszych mieszkańców Gminy Dąbrowa Białostocka.

Letnia Czytelnia to dowód na to, że tradycyjne bajki są doskonałym łącznikiem, który efektywnie inspiruje i łączy pokolenia!

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy w kolejnym sezonie letnim do korzystania z nowej przestrzeni!

Dziękujemy również z całego ❤️ Wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji wydarzeń ❤️

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny”, Gmina Dąbrowa Białostocka przy wsparciu finansowym Banku Spółdzielczego w Sokółce

#działajlokalnie

#SokolskiFunduszLokalny

#BankSpoldzielczywSokolce

Zapraszamy do odwiedzenia profili:

Działaj Lokalnie

Fundacja „Sokólski Fundusz Lokalny”

Bank Spółdzielczy w Sokółce

filmik przygotowała: Ola Wróbel ❤️

Sprawdź nadchodzące wydarzenia:

8 lutego, 2026
17:00
M-GOK w Dąbrowie Białostockiej, ul. Gen. E. J. Godlewskiego 1
Plakat na spektakl żona do adopcji
Przejdź do treści