Aktualności

Kategorie: Biblioteka
22 września promocja książki „ Spis parafian dąbrowskiego rzymskokatolickiego kościoła, ułożony w roku 1926 w miesiącu styczniu”
26 września, 2023
027
W ubiegły piątek, 22 września, spotkaliśmy się w sali widowiskowej MMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej aby zapoznać się z publikacją książki „ Spis parafian dąbrowskiego rzymskokatolickiego kościoła, ułożony w roku 1926 w miesiącu styczniu” opracowanej przez Pana Tadeusza Ciszkowskiego.
Promocję uświetnił występ AAd Rem nauczycielski zespół wokalny Swoją obecnością zaszczycili nas ksiądz profesor Tadeusz Krahel oraz doktor GGrzegorz Ryżewski(współautor wstępu).
Spis wykonany został z inicjatywy ks. Józefa Gaula, znajdują się w nim wsie wchodzące wówczas w skład dąbrowskiej parafii, a odnotowani zostali w nim tylko katolicy. Prezentowany dokument jest doskonałym źródłem do badań między innymi demograficznych, genealogicznych i powiązań rodzinnych. Czytelnicy naszej biblioteki jak zawsze nie zawiedli i licznie zgromadzili się na spotkaniu. Bardzo dziękujemy Wszystkim za przybycie❤ Panu Tadeuszowi gratulujemy kolejnej publikacji 💐
Książka dostępna jest w Wypożyczalni i Czytelni BBiblioteka Publiczna w Dąbrowie Białostockiej oraz w Filii Bibliotecznej w Różanymstoku.
zdjęcia: Kasia Kułak

Sprawdź nadchodzące wydarzenia:

27 maja, 2024
17:00
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Białostockiej ul. Gen. E. J. Godlewskiego 3
Skip to content