Aktualności

Kategorie: Projekt
Będzie nowy mural!
14 czerwca, 2023
Tablica informacyjna - mural o Kościuszce

Z radością informujemy, że we współpracy ze Szkołą Podstawową w Dąbrowie Białostockiej udało nam się uzyskać dofinansowanie na stworzenie muralu poświęconego Tadeuszowi Kościuszce, który powstanie na ścianie zachodniej „starej” części budynku szkoły.

Choć umowę podpisaliśmy ledwie kilka dni temu, to od momentu ogłoszenia wyników nie próżnujemy – znaleźliśmy artystę, który zechciał się podjąć tego zadania – to Piotr Topczyłko, którego dzieła możecie obejrzeć na https://vincimaluje.pl/ lub na żywo w Ełku, Grajewie, Suwałkach…. Pan Piotr opracował już koncepcję, którą omówiliśmy z Dyrekcją i Samorządem Uczniowskim szkoły w obecności Pana Burmistrza. Przypadła ona do gustu, generalnie wszyscy są zachwyceni 🙂

Za chwilę nadejdzie czas na realizację zadania. Pragniemy, by uroczyste odsłonięcie (otwarcie?) murala nastąpiło w dniu powrotu uczniów do szkoły po wakacjach, a więc 4 września.  Tymczasem zachęcamy do obejrzenia koncepcji.

Projekt „O Kościuszko, piękny wzorze” dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. Kwota dofinansowania: 12.750 zł, wkład własny: 2.250 zł.

Zdjęcia: www.dabrowa-bial.pl

Sprawdź nadchodzące wydarzenia:

Brak nadchodzących wydarzeń
Skip to content