Aktualności

"Zaginione nuty akordeonu"
17 lutego, 2023
Przegląd akordeonowy - zdjęcie

16 lutego, w Tłusty Czwartek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej odbył się przegląd akordeonowy pod hasłem „Zaginione nuty akordeonu”. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać występy akordeonistów z terenu powiatu sokólskiego. Zaprezentowali się: Lilia Żółtko i Krzysztof Dąbrowski z gminy Sokółka, Zygmunt Luty i Jan Pietuszyński z gminy Dąbrowa Białostocka,  Łukasz Maksimowicz z gminy Nowyt Dwór oraz Piotr Backiel z gminy Kuźnica.

Okazało się, że z graniem na akordeonie jest jak z charakterem pisma – niektóre są do siebie podobne, jednak każdy ma własny, wyróżniający go styl .

Mogliśmy więc wysłuchać kompozycji klasycznych, rozpisanych nutami, melodii z największych muzycznych dzieł muzyki klasycznej, interpretacji akordeonowych popularnych utworów radiowych czy piosenek biesiadnych, które sprawiły, że widzowie ruszyli w tany.

Po imprezie pozostały miłe wspomnienia, a także przeświadczenie, że jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu rozrywkę i należy takie spotkania organizować jak najczęściej.

Impreza mogła odbyć się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, które promuje lokalnych, tradycyjnych muzyków. W trakcie spotkania promowaliśmy Województwo Podlaskie, a z tego miejsca jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania oraz zachęcamy do odwiedzenia profilu województwa na Facebooku.

Logo Podlaskie

Sprawdź nadchodzące wydarzenia:

13 marca, 2024
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Białostockiej ul. Gen. E. J. Godlewskiego 3
Skip to content