Aktualności

Kategorie: Biblioteka
BEZPŁATNE korzystanie z wypożyczalni e-książek LEGIMI
29 grudnia, 2022
SM post blue
Drodzy Czytelnicy!
 
Od 1 stycznia 2023 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Białostockiej proponuje swoim Czytelnikom BEZPŁATNE korzystanie z wypożyczalni e-książek LEGIMI. To darmowy dostęp do ponad 135 tys. e-booków oraz 50 000 audiobooków i synchrobooków. 

Co należy zrobić, aby uzyskać dostęp do Legimi?

  1. Być Czytelnikiem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Białostockiej i posiadać ważną kartę biblioteczną.
  2. Wysłać e-mail na adres: bibliotekadabrowa@wp.pl  w tytule maila wpisując: „Legimi”, a w treści: numer posiadanej karty bibliotecznej/ numer Czytelnika Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Białostockiej oraz imię i nazwisko.

Po zweryfikowaniu, czy dana osoba jest Czytelnikiem biblioteki, w mailu zwrotnym zostanie jej przesłany kod umożliwiający dostęp do wirtualnej czytelni Legimi.

Wnioski o przyznanie kodu można przesyłać od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15.00. Wnioski przesłane po godzinie 15.00 będą realizowane w następnym dniu roboczym). Kody można otrzymać także w Czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Białostockiej (ul. 1000-lecia P.P. 4).

  1. Zarejestrować się na stronie legimi.pl/podlaskie,podając kod otrzymany w Bibliotece, a następnie nazwę użytkownika, adres e-mail (na który przesłany zostanie przez LEGIMI e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i hasło.
  2. Pobrać bezpłatną aplikację LEGIMI.
  3. Zalogować się w aplikacji na swoje konto i rozpocząć przygodę czytelniczą.

Uwaga! Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie (osobiście lub mailowo) pobrać w bibliotece.

Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby posiadające zobowiązania finansowe wobec biblioteki przed otrzymaniem kodu muszą najpierw uregulować wszelkie należności. Kod można aktywować do końca miesiąca, w którym się go otrzyma, po tym czasie kod traci ważność. Od momentu aktywacji kodu, Czytelnik przez miesiąc ma bezpłatny dostęp do bazy e-booków.

 

W ramach abonamentu można czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer (lista rekomendowanych urządzeń: www.legimi.pl/pobierz-legimi).

Kody wydawane są na początku każdego miesiąca (jeżeli 1-szy jest dniem wolnym to kolejnego dnia). Maile wysłane przed terminem nie będą brane pod uwagę!

Aby przedłużyć dostęp do serwisu na kolejny miesiąc należy:

  1. Pobrać kod dostępu na kolejny miesiąc.
  2. Wejść na stronę legimi.pl/podlaskiei zalogować się na swoje konto wpisując login i hasło użyte podczas rejestracji do serwisu.
  3. Po zalogowaniu wpisać kod dostępu otrzymany w Bibliotece.

Wszelkie pytania w sprawach technicznych (działania aplikacji) należy kierować na adres: support@legimi.com

Zapraszamy 🙂

Sprawdź nadchodzące wydarzenia:

27 maja, 2024
17:00
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Białostockiej ul. Gen. E. J. Godlewskiego 3
Skip to content