Aktualności

Kategorie: Wydarzenie, Nowości
Wigilia Miejska
14 grudnia, 2022
Plakat wigilia

Już w najbliższą niedzielę 18 grudnia o 12:30 w naszej siedzibie i w jej okolicach odbędzie się Wigilia Miejska.

Tradycja przedświątecznych spotkań mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka sięga kilku lat wstecz. Jest to doskonała okazja, by spotkać się z sąsiadami, szczególnie z osobami ubogimi i samotnymi, podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, wspólnie zjeść wigilijny posiłek oraz posłuchać kolęd i pastorałek.

W tym roku posiłek na wigilię przygotowują pracownicy Urzędu Miejskiego na czele z Burmistrzem, radni Rady Miejskiej, członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Lilie i Tulipany”, harcerze oraz wolontariusze M-GOK.

Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły:

  • „Ad Rem”
  • Chór Seniora „Dąbrowianki”
  • „Pedeciaki”
  • Schola
  • „Pięciu Tenorów”

Nie zabraknie także tradycyjnych jasełek – w tym roku w wykonaniu harcerzy i zuchów z 1. Dąbrowskiej Drużyny Harcerskiej „Gladius” i 1. Dąbrowskiej Gromady Zuchowej „Stumilowy las”.

Bardzo nam miło, że w organizację Wigilii włączyli się nasi niezawodni Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego (podczas uroczystości będziemy promować Podlaskie) oraz a Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. w Suwałkach (która ufundowała nagrody w Konkursie na Najpiękniejszą Ozdobę oraz zorganizuje konkursy z nagrodami dla małych i dużych podczas uroczystości. Dziękujemy też wszystkim osobom prywatnym i instytucjom, które wsparły naszą inicjatywę.

Bądźmy razem, zapraszamy!

Logo Podlaskie logo ares

Sprawdź nadchodzące wydarzenia:

27 maja, 2024
17:00
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Białostockiej ul. Gen. E. J. Godlewskiego 3
Skip to content