Aktualności

Kategorie: Nowości, Wydarzenie
Mnóstwo zabawy na Festynie Rodzinnym! (dużo zdjęć)
25 lipca, 2022
Festyn Rodzinny - zdjęcie

W sobotnie popołudnie 23 lipca na Placu Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej odbył się Festyn Rodzinny. Piękna pogoda oraz moc atrakcji przyciągnęły do centrum Dąbrowy Białostockiej prawdziwe tłumy mieszkańców naszego miasta oraz turystów przebywających w okresie wakacyjnym w okolicach.

Całość rozpoczęła się od różnych zabaw i animacji, dzieciaki mogły też korzystać z darmowych dmuchańców, dostać watę cukrową, popcorn albo bon na lody. Ciekawie prezentowały się stoiska wojskowe – Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku, 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, gdzie zarówno starsi, jak i młodsi mogli poznać broń i wyposażenie polskiego wojska, a nawet zgłosić się do służby. Ogromne zainteresowanie wzbudzał także wóz strażacki, którym przyjechali druhowie z OSP Reszkowce. Dzieciaki mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, wsiąść do pojazdu, schłodzić się przy strażackiej mgiełce wodnej, a nawet spróbować swoich sił przy sikawce!

Niewątpliwą atrakcją imprezy były pokazy Podlaskiego Kina Plenerowego, które zawitało do nas ponownie dzięki współpracy z Podlaskim Instytutem Kultury oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Na początku najmłodsi mogli obejrzeć „nieśmiertelną” Pszczółkę Maję w najnowszej odsłonie. Wieczorem starsi oglądali film „Obywatel Jones”, inspirowaną faktami historię o dziennikarzu, który przeszedł piekło w sowieckiej Rosji, by ujawnić światu prawdę o tzw. „wielkim głodzie”, bezwzględności i zakłamaniu komunistów oraz godnych potępienia relacjach międzynarodowych przedkładających partykularne interesy możnych tego świata nad życie i szczęście jednostki.

Między pokazami filmowymi zgromadzeni mogli posłuchać żywiołowych, świetnych koncertów naszych zespołów – Pedeciaków oraz Solatium. Młodzi artyści trzymają świetny poziom i udowadniają, że nawet w okresie wakacyjnym pracują nad własnym rozwojem – ku radości widzów i dumie instruktora Klaudyny Sulima oraz całego naszego Ośrodka.

By zregenerować siły nadwątlone kilkugodzinnym pobytem oraz wzmocnić je przed czekającymi wciąż atrakcjami, uczestnicy festynu mogli posilić się darmową pyszną i pożywną grochówką. Propozycja ta również cieszyła się dużą popularnością.

Ogromnie ważną inicjatywą realizowaną podczas Festynu był kiermasz ciast. Kupując pyszne wyroby przygotowane przez panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Koła Gospodyń Wiejskich „Lilie i Tulipany” oraz mieszkańców wsi Lewki mogliśmy wesprzeć rehabilitację niepełnosprawnego mieszkańca naszej gminy, Sylwiusza Rećko z Lewek. Ogromną radość sprawił inicjatorom przedsięwzięcia fakt, że wszystkie ciasta „się rozeszły”, za to w puszkach było całkiem sporo pieniędzy.

Mimo pewnych niepokojów związanych z przemieszczającymi się po niebie ciemnymi chmurami, udało się w pełni zrealizować program imprezy, bo przed godziną 21 na scenie zaprezentował się Jarek Rynkiewicz z zespołem, który porwał do zabawy miłośników lekkiej, tanecznej muzyki.

Impreza nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie wsparcie i pomoc organizacyjna wielu osób i instytucji – służb mundurowych, KGW, MOPS, a przede wszystkim Burmistrza Dąbrowy Białostockiej Artura Gajlewicza.

Osobne, ogromne słowa podziękowania kierujemy do naszego partnera, Województwa Podlaskiego, które promowaliśmy podczas imprezy. Dzięki temu wsparciu nasza impreza była tak atrakcyjna i „na bogato”. Dziękujemy i zachęcamy do odwiedzin serwisu internetowego Podlaskie. Zasilane naturą.

 

Zdjęcia: Agata Reducha, Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej

Sprawdź nadchodzące wydarzenia:

Brak nadchodzących wydarzeń
Skip to content