Aktualności

Kategorie: Nowości
Regionalna Wystawa Koni i Jarmark Dąbrowski
11 lipca, 2022
Regionalna Wystawa Koni- zdjęcie

10 lipca 2022 r. na targowisku miejskim przy ulicy Sportowej odbyła się Regionalna Wystawa Koni połączona z Jarmarkiem Dąbrowskim.

Impreza rokrocznie gromadzi tłumy miłośników koni, a także amatorów regionalnych potraw. Nie inaczej było w tym roku. Mimo przeniesienia imprezy z tradycyjnego terminu 15 sierpnia (z powodu planowanego na początek sierpnia rozpoczęcia remontu „targowicy”) widowni nie zabrakło. Oprócz mieszkańców naszej gminy i powiatu, na wystawę przybyło wiele osób z różnych zakątków województwa, a nawet spoza jego granic.

Podziwiać mogliśmy 24 konie podzielone na pięć kategorii: klacze i ogiery roczne, klacze i ogiery dwuletnie oraz źrebięta pod matkami. Po kilku godzinach oglądania zwierząt jury wyłoniło najpiękniejsze konie. Największym zwycięzcą wśród hodowców okazał się mieszkaniec naszej gminy Marek Lewkowicz, którego klacze otrzymały tytuły czempionki i wiceczempionki w kategorii klaczy dwuletnich oraz wiceczempionki w kategorii klaczy rocznych. Gratulujemy!

Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska handlowe, szczególnie te, przy których sprzedawały nasze Panie ze Stowarzyszenia Produktu Lokalnego.

Sprawdź nadchodzące wydarzenia:

Brak nadchodzących wydarzeń
Skip to content