ARCHIWUM WIADOMOSCI - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

ELIMINACJE GMINNE KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW "O ZŁOTĄ RÓŻDŻKĘ DOBREJ WRÓŻKI" - 11.05.2015
11 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków pod tytułem "O złotą różdżkę dobrej wróżki". W przesłuchaniach wzięło udział pięćdziesięcioro małych recytatorów. Po wysłuchaniu wszystkich wierszy jury wyłoniło laureatów konkursu.
Trzy równorzędne pierwsze miejsca zajęli: Julia Lewicka (6 lat, Suchodolina), Milena Maksimczyk (5 lat, Przedszkole w Dąbrowie Białostockiej) oraz Marcin Piekutowski (7 lat, Bagny). Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach powiatowych w Korycinie.
Dodatkowo komisja postanowiła wyróżnić Malwinę Borodziuk, Szymona Gniedziejko, Martynę Juchniewicz, Bartosza Rogalskiego i Natalię Kondracką. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy recytatorzy - pamiątkowe dyplomy, słodką bułeczkę i napój.

Fotorelacja z konkursu jest dostępna po kliknięciu na zdjęcie 


MAJOWE ŚWIĘTA - FOTORELACJA
DĄBROWSKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ BIAŁORUSKĄ - 26.04.2015
26 kwietnia 2015 r. odbyły się już po raz trzeci Dąbrowskie Spotkania z Kulturą Białoruską. Publiczność licznie zgromadzona w kinie "Lotos" mogła obejrzeć piękne występy wykonawców z Dąbrowy i okolic oraz zespół "Haradnica" z Grodna. Prawdziwą furorę zrobił wirtuoz bałałajki Aleksandr Woroniszcze z Grodna, który udowodnił, że na tym instrumencie można zagrać praktycznie wszystko - od tradycyjnych melodii, przez muzykę dyskotekową po standardy rockowe.

Na scenie kina zaprezentowali się: zespół dziecięcy ze Stowarzyszenia Ab-Ba z Białegostoku, młodzi wykonawcy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej: akordeonista Kamil Grabiński, solistka Ania Stasiulewicz, solistka Marta Kuc, zespół nauczycieli Ad Rem z M-GOK, Jan Pietuszyński z Grzebieni, trio akordeonowe z Hajówki, zespół "Haradnica" z Grodna oraz Aleksand Woroniszcze.

Na Spotkaniach gościliśmy także redaktorów programu "Tydzień Białoruski" TVP Białystok. Relację z imprezy można obejrzeć pod adresem http://bialystok.tvp.pl/19910865/03052015 .

Fotorelacja z imprezy jest dostępna po kliknięciu na zdjęcie 

Film z występem "Haradnicy" i Aleksandra Woroniszcze (autor: isokolka.eu)
ELIMINACJE GMINNE KONKURSU PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW "MAMA, TATA I JA"
21 kwietnia 2015 roku odbyły się eliminacje gminne Konkursu Piosenki Przedszkolaków pod tytułem "Mama, Tata i ja". Na deskach kina "Lotos" zaprezentowało się 38 młodych wokalistów. 
Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce - Daria Godlewska
I miejsce - Kinga Lewkowicz
II miejsce - Amelia Wróblewska
Wyróżnienia - Aleksandra Budnik, Dominika Stupak, Natalia Kirejczyk.
Do rywalizacji na szczeblu powiatowym podczas eliminacji w Korycinie, które odbędą się 28 kwietnia jury zakwalifikowało Darię Godlewską, Kingę Lewkowicz oraz Amelię Wróblewską.

Poniżej prezentujemy fotorelację z imprezy (kliknięcie na zdjęcie uruchomi galerię).

PROMOCJA TOMIKU POEZJI "WCZORAJ I DZIŚ" HENRYKA STANKIEWICZA (FOTO)
PODSUMOWANIE KONKURSU "PISANKA I PALEMKA WIELKANOCNA"
WYSTAWA PISANKI DECUPAGE P. HALINY SEWASTIANOWICZ
SZYDEŁKOWE KREACJE BARBIE - WYSTAWA P. AGNIESZKI GRYNCZEL
WARSZTATY RĘKODZIEŁA - OZDOBY ŚWIĄTECZNE
PODSUMOWANIE TURNIEJU SZACHOWEGO (FOTO)
ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW 26.02.2015
Dziś gościliśmy w M-GOK-u dzieci z grupy IV-latków z dąbrowskiego przedszkola wraz z iich opiekunem, panią Anną Ćwilich. Dzieci obejrzały wystawę prac plastycznych powstałych podczas plenerów malarskich w Różanymstoku oraz wystawę "Cudeńka z filcu i nie tylko". Na koniec dzieci zwiedziły Izbę Regionalną.

FOTO (Kliknięcie na zdjęćie uruchamia galerię)


WYSTAWA JOLANTY KAPLA "CUDEŃKA Z FILCU I NIE TYLKO"
HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
15 drużyn, 6,5 godziny aktywnego spędzania czasu, wiele emocji, kilka pięknych akcji, parę nietuzinkowych bramek, wiele spektakularnych parad bramkarskich. Atmosfera fair play, z rzadka używany gwizdek, szacunek do przeciwnika. Wyrównany, z każdym kolejnym turniejem coraz wyższy poziom rozgrywek. Dajecie nam energię i motywację, by organizować takie zawody w przyszłości.
W turnieju zwyciężyła drużyna FC Słoiki, II miejsce zajęcia drużyna Bizony, na III sklasyfikowaliśmy zespół Jeden Cel, zaś czwarte miejsce przypadło drużynie Feniks.

Najlepszym strzelcem okrzyknięty został Rafał Kiczuk z drużyny FC Słoiki, najlepszym bramkarzem: Mateusz Gniedziejko z drużyny Bizony, a najbardziej wszechstronnym zawodnikiem wybrano Artsena Dawidowicza z drużyny Jeden Cel.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej za udostępnienie hali oraz pomoc w organizacji zawodów, a także Urzędowi Miejskiemu w Dąbrowie Białostockiej za środki finansowe na puchary, statuetki i nagrody rzeczowe.
FOTO (Kliknięcie na zdjęćie uruchamia galerię)AKCJA "FERIE 2015"
Okres zimowych kanikuł w pełni. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, wzorem lat ubiegłych, zaproponował młodym mieszkańcom gminy Dąbrowa Białostocka szereg atrakcji. 
Dzięki współpracy ze szkołami wiejskimi oraz SALOS-em przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego dzieci oraz młodzież atrakcyjnie i bezpiecznie spędza czas ferii.
26 stycznia 45-osobowa grupa młodzieży wyjechała do Augustowa na kręgle. Ta sama grupa miała jeszcze dwa wyjazdy: 27 stycznia do kina w Białymstoku oraz 29 stycznia do suwalskiego aquaparku. SALOS zorganizował również czas w pozostałe dni. Dzieci i młodzież z Różanegostoku i okolic uczestniczyła w konkursach, zabawach i spotkaniach (m.in. z funkcjonariuszami Straży Granicznej).

Również w Dąbrowie nie można było narzekać na nudę. Spotkania w kinie "Lotos" przyciągnęły rzesze młodzieży (z miasta i ze szkół wiejskich, którym Biuro Obsługi Szkół Samorządowych zapewniło transport), a wyjazd do aquaparku uczniów z Kamiennej, Zwierzyńca oraz Bagien dostarczył wielu emocji i wyrażeń. Nie zabrakło również najmłodszych - w wydarzeniach w kinie "Lotos" uczestniczyły dzieci z Przedszkola w Dąbrowie Białostockiej. 

Najbliższy tydzień również będzie obfitował w ciekawostki. 
W poniedziałek 2.02 dzieci obejrzały spektakl "Grymasy Królewny Kasi". Na wtorek zaplanowano wyjazd do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl "Królowa śniegu". Tego dnia odbędą się też warsztaty plastyczne i muzyczne w Szkole Podstawowej w Kamiennej Nowej. We środę i czwartek jedziemy do aquaparku - pierwszego dnia Suchodolina i Różanystok, zaś drugiego Reszkowce i Nierośno. Ostatniego dnia tygodnia na hali Zespołu Szkół w Dąbrowie odbędzie się turniej sprawnościowy dla uczniów szkół wiejskich naszej gminy. Dopełnieniem i ostatnim akcentem ferii będzie turniej halowej piłki nożnej, który odbędzie się w niedzielę 8 lutego na hali ZS.

FOTO-GALERIA (uruchamiana klikięciem na poniższe zdjęcie)

ELIMINACJE REJONOWE KONKURSU "PIOSENKA BIAŁORUSKA 2015" - 25.01.2015
25 stycznia 2015 r. odbyły się w dąbrowskim kinie "Lotos" eliminacje rejonowe XXII Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenka Białoruska 2015". Wzięło w nich udział troje wykonawców: Helios z Sokółki, Jan Pietuszyński z Grzebieni oraz zespół nauczycieli "Ad Rem" z Dąbrowy Białostockiej. 
Po rywalizacji konkursowej licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać zespół "Haściniec" z Grodna na Białorusi. Niezwykle ekspresyjny koncert, piękne, tradycyjne stroje, wspaniałe warunki wokalne oraz instrumentarium zespołu na długo utkwi w pamięci żywiołowo reagującej widowni.
FOTO-GALERIA (proszę klinkąć na zdjęciu)
  
PRZEGLĄD KOLĘD, PASTORAŁEK I WIDOWISK BOŻONARODZENIOWYCH (FOTO)
"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM (FOTO)
XXIII FINAŁ WOŚP (FOTO - autorzy: Paweł Mojżuk, isokolka.eu, MGOK)
XXIII FINAŁ WOŚP (VIDEO- sulika.net)
IV ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - 21.12.2014
21 grudnia 2014 r. odbył się na hali Zespołu Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej IV Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej. Wzieło w nim udział 13 zespołów z różnych zakątków województwa, a mianowicie:
Uczestnicy:
1. Majstry
2. Bekers Volley
3. Volley Janów
4. Supraśl
5. Świry
6. Hubal Lipsk
7. Firma
8. Stokrotka i Chwasty
9. Kasztany
10. Elhard Sokółka
11. Browar Wyłudki
12. Volley Białystok 
13. Rozdajemy Punkty

Wyniki rywalizacji przedstawiały się następująco:
0 - mecz barażowy, o wejście do turnieju głównego - Rozdajemy Punkty vs Volley Białystok [2:1]
1 - Bekers Volley vs Firma [2:0]
2 - Stokrotka i Chwasty vs Majstry [2:1]
3 - Browar Wyłudki vs Hubal Lipsk [0:2]
4 - Świry vs Volley Janów [1:2]
5 - Rozdajemy Punkty vs Bekers [2:1]
6 - Stokrotka i Chwasty vs Kasztany [2:0]
7 - Supraśl vs Hubal Lipsk [2:0]
8 - Janów vs Elhard [0:2]
9 - Hubal Lipsk vs Majstry [2:1]
10 - Firma vs Janów [0:2]
11 - Browar Wyłudki vs Kasztany [1:2]
12 - Świry vs Bekers [0:2]
13 - Rozdajemy Punkty vs Stokrotka i Chwasty [2:0]
14 - Supraśl vs Elhard [2:0]
15 - Janów vs Hubal Lipsk [2:0]
16 - Kasztany vs Bekers [0:2]
17 - Elhard vs Janów [2:1]
18 - Stokrotka i Chwasty vs Bekers [2:1]
19 - Rozdajemy Punkty vs Elhard [2:0]
20 - Supraśl vs Stokrotka i Chwasty[2:0]
21 - mecz o III miejsce - Elhard vs Stokrotka i Chwasty [2:0]

22 - mecz o I miejsce - Supraśl vs Rozdajemy Punkty [1:2]

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Rozdajemy Punkty
II miejsce - Supraśl
III miejsce - Elhard
IV miejsce - Stokrotka i Chwasty

Przyznano następumaće wyróżnienia indywidualne:
Najstarszy zawodnik - Andrzej Jarmoszko (Stokrotka i Chwasty)
Najlepsza zawodniczka - Joanna Łojewska (Supraśl)
Najlepszy zawodnik, MVP turnieju - Paweł Halicki (Rozdajemy Punkty)
IV ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - 21.12.2014 (FOTO, VIDEO)
MECZ O III MIEJSCE - Elhard - Stokrotka i Chwasty (2:0)

MECZ O I MIEJSCE - Supraśl - Rozdajemy Punkty

OPŁATEK W KLUBIE SENIORA - 18.12.2014 r.
18 grudnia 2014 r. licznie zgromadzeni dąbrowscy seniorzy spotkali się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury na wieczorze opłatkowym. Wokalnie zaprezentowały się zespoły "Dębina" oraz "Dąbrowiacy". Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i dzielenia się opłatkiem.
OPŁATEK W KLUBIE SENIORA - 18.12.2014 (FOTO)
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - 08.12.2014
I PRZEGLĄD PIEŚNI RELIGIJNEJ - CECYLIADA 2014 - 22.11.2014 (FOTO)
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego