AKTUALNOSCI - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

XXI DNI DĄBROWY BIAŁOSTOCKIEJ - DZIEŃ TRZECI- 30.05.2016XXI DNI DĄBROWY BIAŁOSTOCKIEJ - DZIEŃ DRUGI - 29.05.2016XXI DNI DĄBROWY BIAŁOSTOCKIEJ - DZIEŃ PIERWSZY - 28.05.2016I DĄBROWSKI ĆWIERĆMARATON - 3 maja 2016UROCZYSTOŚCI 3 MAJA - 3 maja 2016
MAJÓWKA W AMFITEATRZE LEŚNYM - 2 maja 2016
KONKURS PLASTYCZNY "PALEMKA I PISANKA WIELKANOCNA" - 22.03.2016
KONCERT WOW W RÓŻANYMSTOKU (FOTO) - 14.02.2016 r.
24. FINAŁ WOŚP - 10.01.2016
10 stycznia graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 15 wolontariuszy od rana kwestowało na ulicach miasta, a także w Zwierzyńcu Wielkim, Różanymstoku oraz Nowym Dworze. O godzinie 13:00 rozpoczął się orkiestrowy koncert. Na scenie zaprezentowali się:
Szkolna Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej
- Zespół taneczny Rozrabiaki
- Zespół wokalny Dzwoneczki
- Anna Stasiulewicz
- Kamil Grabiński
- Zespół wokalny Allegro
- Izabela Kirejczyk
- Zespół wokalny i solistki: Julia Oszmian, Magda Wałejko z ZSS w Dąbrowie Białostockiej
- Zespół wokalny Ad Rem
- Zespół szantowy Stary Port
- Zespół Bad Falcon
- Klaudyna Sulima, Mackiej Krahel
- Timur Slavov solo na gitarze oraz w duecie, z Dmitrijem Gukovem na saksofonie
- Anna Hryniewicka z Moniek
Mieszkańcy Dąbrowy okazali swą hojność wrzucając prawie 7.200 zł do puszek, a całkowita kwota uzyskana w tym roku to prawie 11.150 zł.
Organizatorzy dziękują darczyńcom - osobom prywatnym i grupom zorganizowanym: LKS Dąb, Dąbrowskiemu Stowarzyszeniu Produktu Lokalnego, gadżetarnia.pl za przekazanie darów na orkiestrę. 
Również serdecznie dziękujemy firmie Sulika.net za przeprowadzenie transmisji internetowej z koncertu w kinie, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.24. FINAŁ WOŚP (FOTO) - 10.01.2016 r.
HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - 13.12.2015 r.
13 grudnia 2015 r. odbyl się na hali sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej Halowy Turniej Piłki Nożnej. W zawodach wzięło udział 17 zespołów, zarówno z najbliższej okolicy, jak i z bardziej odległych zakątków naszego województwa. 
Rywalizacja odbywała się na dwóch halach sportowych - Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej oraz Zespołu Szkół Samorządowycyh w Dąbrowie Białostockiej. Dzięki temu rywalizacja przebiegała szybko i sprawnie, i po nieco ponad sześciu godzinach poznaliśmy laureatów zawodów.
I miejsce zajęła drużyna Superstar, absolutnie bezkonkurencyjna, dominująca w każdym z meczów, pokonując w finale zdobywców II miejsca - zespół 4Fun Sokółka. Na pozycji nr III zameldowała się drużyna Republika Zielonego Przylądka, która w dość dramatycznych okolicznościach pokonała w półfinale zdobywców IV miejsca - zespół Majstry.
Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrany został Damian Borys z zespołu 4Fun, najlepszym strzelcem - Maciek Kurcewicz z Superstar, najlepszym bramkarzem - Karol Krzywicki z Republiki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju, a szczególnie dyrektorom obu placówek oświatowych, którzy udostępniły nam hale - Jerzemu Białomyzemu oraz Jarosławowi Budnikowi.

GALERIA (dostępna po kliknięciu na zdjęcie)


PRZEGLĄD PIEŚNI RELIGIJNEJ "CECYLIADA 2015" - 28.11.2015 r.
28 listopada 2015 r. odbył się w Różanymstoku II Przegląd Pieśni Religijnej "Cecyliada 2015". Rozpoczęliśmy Mszą św., która odbyła się w kameralnej kaplicy Domu Pielgrzyma. Po nabożeństwie uczestnicy przelądu oraz widzowie udali się do sali teatralnej różanostockiego "drapieżnika", gdzie odbyły się przesłuchania. Na scenie zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców: soliści, duety, tria, zespoły i schole. Oto lista wszystkich uczestników:
Duet Iza Kirejczyk i Mieszko Czaplejewicz,
Lidia Walneciej,
Milena Walneciej,
Natalia Jackiewicz,
Paulina Gabryańczyk,
Klaudyna Sulima,
Duet Lida Walenciej i Zuzanna Orpik,
Duet Monika Orpik z tatą,
Duet Julia Kłoczko i Filip Puchlik,
Duet Julia Kłoczko i Kacper Sepko,
Zespół „Aniołowie”,
Trio Kinga Radziszewska, Oliwia Żadziłko, Martyna Sieńko,
Zespół „Wspaniała piątka”,
Zespół „Więcej wiary”,
Schola z parafii p.w. św. Stanisława B.M. w Dąbrowie Białostockiej – grupa młodsza i starsza,
Schola Dziecięco-Młodzieżowa „Na wysokości” z parafii Ofiarowania NMP w Różanymstoku.
Charakterystycznym atrybutem każdego z wykonawców było zaangażowanie i autentyczność płynąca z każdego słowa piosenki. Cała impreza odbywała sięw miłej, rodzinnej, pełnej więzi atmosferze.
Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kubki, a po przesłuchaniach udali się na pączka i herbatkę.

GALERIA (dostępna po kliknięciu na zdjęcie)


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11.11.2015 r.
DZIEŃ SENIORA - 18.10.2015 r.
DOŻYNKI GMINNE - JAŁÓWKA - 06.09.2015 r.
NARODOWE CZYTANIE "LALKI" - 05.09.2015 r.
GMINNY DZIEŃ PAMIĘCI - 1.09.2015 r.
PÓŁKOLONIE LETNIE 2015 - FOTOGALERIA
JARMARK DĄBROWSKI I FESTYN RODZINNY - FOTORELACJA
XX DNI DĄBROWY BIAŁOSTOCKIEJ
XX Dni Dąbrowy Białostockiej przeszły do historii. Tegoroczny program, choć oparty na sprawdzonym, a przez może mało spektakularnym trzonie, zawierał pewne nowości i nowinki, które, wydaje się, przypadły do gustu mieszkańcom naszego miasta.
Atrakcyjny program mógł powstać dzięki współpracy organizatorów: Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury z wieloma instytucjami, firmami czy osobami prywatnymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, a szczególnie: placówkom oświatowym (Przedszkolu w Dąbrowie Białostockiej, Zespołowi Szkół Samorządowych, Zespołowi Szkół, Szkole Podstawowej w Kamiennej Nowej, Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu Wielkim, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Różanymstoku, Salezjańskiemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Różanymstoku), klubom sportowym: LKS "Dąb", KS "Szczypiorniak", Podlaskiemu Centrum Sztuk Walki, Oddziałowi Gminnemu OSP w Dąbrowie Białostockiej, Wojewódzkiemu Związkowi Hodowców Koni, Placówce Straży Granicznej w Nowym Dworze, dąbrowskiej Policji, Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu, Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Dąbrowskiemu Stowarzyszeniu Produktu Lokalnego, mediom: isokolka.eu, sokolka.tv, a także niezawodnej Sulika.Net. Tylko dzięki Państwa pomocy było tak kolorowo, bezpiecznie, miło i różnorodnie.

Dni Dąbrowy rozpoczęliśmy 30 maja od meczu piłki nożnej Samorządowcy-Mundurowi. Skazywani na pożarcie pracownicy jednostek samorządowych oraz osoby "trzymające władze" sprawili sporą niespodziankę strzelając przeciwnikom 4 bramki, a sami tracąc tylko jedną. Po sportowych zmaganiach publiczność mogła bliżej zapoznać się z różnorodnością kulturową naszego regionu. W ramach festiwalu kultur zaprezentowały się zespoły wykonujące muzykę białoruską, zespół tatarski "Buńczuk", a zwieńczeniem pierwszego dnia była zabawa z zespołem "Avanti".
Dzień drugi, kulminacyjny, rozpoczął się o godz. 10:00 VIII Dąbrowską Wystawą Konia. O 13:00 ruszył ulicami miasta barwny korowód z udziałem służb mundurowych, klubów sportowych, grupy rekonstrukcji historycznej, szkół (w tym niezwykle okazałej klasy mundurowej z dąbrowskiego "ogólniaka"), mażoretek, delegacji i mieszkańców miasta. Niewątpliwą atrakcją przemarszu, jak i całych Dni Dąbrowy był łoś - maskotka Biebrzańskiego Parku Narodowego. Po wejściu na stadion przy akompaniamencie orkiestry z Zespołu Szkół Samorządowych, uroczystego otwarcia XX Dni Dąbrowy Białostockiej dokonał burmistrz pan Romuald Gromacki, który również wręczył nagrody Kreator Roku. W tym czasie na boisku do plażówki odbywał się mecz LKS "Dąb" - KS Szczypiorniak, który zakończył się zwycięstwem Dębowych.
Od tego momentu na scenie zaczęła królować muzyka, taniec, śpiew... Zaprezentowały się mażoretki z Lipska, taekwondziści, uczniowie klasy mundurowej, placówki oświatowe, grupa rekonstrukcji historycznej, zespół "Ad Rem", solistki: Kasia Olechno, Sylwia Świderska, Klaudyna Sulima, Magda Łukasik z zumba fitness, zespół "Densi", a fire show pokazała młodzież z SOW w Różanymstoku. W tak zwanym międzyczasie publiczność mogła uczestniczyć w Turnieju Rodzin oraz konkursie "Serowe pyszności", posilić się darmowym bigosem, zrobić sobie zdjęcie na pamiątkowej ściance lub z łosiem. Od rana każdy chętny mógł także oddać krew w krwiobusie z RCKiK w Białymstoku.
Dni Dąbrowy zakończyliśmy z prawdziwym przytupem - niezwykle miłe i atrakcyjne dziewczęta z zespołu "Mirami" rozgrzały do czerwoności publiczność, a pokaz fajerwerków był naprawdę godny jubileuszu.

1 czerwca na boiskach Zespołu Szkół Samorządowych świętowaliśmy Dzień Dziecka. Wszyscy młodzi mieszkańcy naszej gminy, czy to indywidualnie, z rodzicami, czy w grupach zorganizowanych ze szkół mieli dostęp do darmowych zabawek, lodów i różnorodnych animacji. Przy pięknej pogodzie wszyscy bawili się wyśmienicie.

Dziękujemy jeszcze raz widzom, wykonawcom oraz tym, którzy nas wsparli przy organizacji Dni Miasta.

Zdjęcia:

Więcej zdjęć:
ELIMINACJE GMINNE KONKURSU RECYTATORSKIEGO "BAJE, BAJKI, BAJECZKI" - 12.05.2015
Maj rokrocznie jest miesiącem, w którym odbywają się konkursy dla dzieci uzdolnionych artystycznie. Ten tydzień szczególnie obfitował w takie wydarzenia. Po poniedziałkowym konkursie recytatorskim dla przedszkolaków, już we wtorek w szranki stanęli trochę starsi miłośnicy wierszy - uczniowie szkół podstawowych. 
Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach - klas I-III oraz klas IV-VI.
Po kilkugodzinnych przełuchaniach jury wyłoniło następujących laureatów:
W kategorii klas I-III
I miejsce - Angelika Bobowik z Kamiennej Nowej
Wyrożnienia: Oliwia Łabieniec, Paweł Świderski, Patrycja Jurgielewicz, Anna Stankiewicz, Sylwia Masłowska.

W kategorii klas IV-VI
I miejsce - Urszula Okurowska z Dąbrowy Białostockiej
II miejsce - Joachim Wojteczko
III miejsce - Katarzyna Kozłowska i Waleria Łukaszewicz
Wyróżnienia: Martyna Laskowska, Weronika Kulhawik, Daniel Kozioł.

Dzieci otrzymały nagrody, dyplomy i nieco słodkości. W oczekiwaniu na wyniki konkursu mogły odwiedzić Zaczytajkę - punkt dla dzieci. Kolorowy wystrój sali oraz mnogość książek i zabawek bardzo przypadł im do gustu.

Fotorelacja z konkursu jest dostępna po kliknięciu na zdjęcie 


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego